Islamul Azi: Tensiunile de la moscheea Al Aqsa complica viata celor din Ierusalimul de Est - Islamul Azi

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Tensiunile de la moscheea Al Aqsa complica viata celor din Ierusalimul de Est

#1 Useril este offline   umm3banat 

• Advanced Member
  • Grup: Members
  • Postari: 3735
  • Inregistrat: 02-September 07

Posted 07 October 2009 - 12:08 PM

Peste 40 de palestinieni au fost raniti in urma cu 2 zile in vechiul Ierusalim de catre politia israeliana care a folosit gaze lacrimogene, grenade paralizante si gloante de cauciuc impotriva palestinienilor care s-a adunat la moscheea Al- Aqsa. Atacul israelian a avut loc dupa ce oficialii musulmani i-Au chemat pe palestinieni sa protejeze moscheea Al- Aqsa de evreii extremisti care incearca sa preia locul unde e construita moscheea. Pe parcursul lunii trecute, colonisti israelieni precum si cateva grupari sioniste de dreapta au intrat in mod repetat in spatiul moscheii Al-Aqsa, protejati fiind de catre politia israeliana. Aceste grupari au facut declaratii publice in care pledeaza pentru distrugerea moscheii Al- Aqsa, cu scopul de a construi un templu evreiesc in locul lui. Locuitorii din Ierusalimul de est care traiesc in apropierea partii vechi a Ierusalimului, au fost incapabili sa isi paraseasca locuintele deoarece fortele israeliene au blocat drumurile si i-au bombardat cu gaze lacrimogene. Este de asteptat ca situatia sa degenereze, politia israeliana a emis o hotarare prin care intentioneaza sa interzica accesul in moscheea Al- Aqsa barbatilor sub 50 de ani. Restrictionarea accesului in moscheea Al- Aqsa ramane principala preocupare pentru palestinieni, care considera moscheea ca fiind una dintre cele sacre pentru musulmani si un simbol al mandriei nationale palestiniene. Provocarea colonistilor si agresiunea israeliana asupra moscheii Al-Aqsa ar trebui sa fie privita ca un act deliberat de incitare si ca un motiv suplimentar de deraiere a procesului de pace, Israelul asteapta demult sa iudaizeze intregul Ierusalim. Situatia de la moscheea Al Aqsa accentuiaza sentimentul general de nesiguranta printre palestinienii din Ierusalimul de Est. Comunitatile palestiniene din Ierusalimul de Est raman unele dintre cele mai slab reprezentate si desconsiderate, de catre politicile israeliene din Ierusalimul de Est, inclusiv transferul de colonisti israelieni in zona si evacuarea palestinienilor creaza ingrijorare pentru viitorul lor.
Nu imi plac jumatatile de masura ciorile vopsite si mascaricii.

#2 Useril este offline   sharon 

• Banat din proprie initiativa
  • Grup: Banned
  • Postari: 711
  • Inregistrat: 10-February 09
  • Interests:neinteresant pentru altii

Posted 09 October 2009 - 11:14 AM

Desigur ,tabloul poate fi mai complet si mai adevarat deact acest extras de stire....

In fiecare an se intampla asta de o anumita sarbatoare si lucrurile se intorc la normal.
in fiecare an se anuna zeci de mi de religiosi la sarbatorile musulmane si lucrurile se petrec in relativa siguranta pentru toti participantii.
cu exceptia momentelor cand se incepe aruncarea cu pietre in politisti si se cauta declansarea ostilitatilor.

ba asi zice ca fata de furia manifestantilor si de data asta politia israeliana a fost foarte grijulie sa nu riposteze violent...

apropo....
nu ati mentionat cati politisti au fost accidentati -cativa grav si nici multe alte aspecte care ar ajuta celor
neinitiati cu aceasta zona,unii din ei nici nu stiu cam pe unde este pe glob ,dar care sunt primii la a critica si blama o singura parte,
ar ajuta zic eu sa inteleaga corect intreg tabloul.

Ps
evreii extremisti pomeniti in articol ,sunt ultrareligiosii care neaga statul Israel,acei cativa, primiti cu pompa de Excelenta sa in Iran.......

asa prieteni....mai bine lipsa.....

Ps2
Credeti ca rolul liderilor religiosi in general-dar mai ales in zi de sarbatoare- este instigarea la dezordini si confruntare cu politia ???

#3 Useril este offline   nargis 

• Advanced Member
  • Postari: 1513
  • Inregistrat: 18-June 09
  • Interests:Metafizica, teologie comparata, filosofie, biologie.

Posted 09 October 2009 - 07:48 PM

Vezi postareasharon, la Oct 9 2009, 04:14 AM, a spus:

ba asi zice ca fata de furia manifestantilor si de data asta politia israeliana a fost foarte grijulie sa nu riposteze violent...

apropo....
nu ati mentionat cati politisti au fost accidentati -cativa grav si nici multe alte aspecte care ar ajuta celor

Oare folositi acelasi cantar cand vine vorba despre protestatarii din Iran? Bineinteles ca nu.

Citeaza

evreii extremisti pomeniti in articol ,sunt ultrareligiosii care neaga statul Israel,acei cativa, primiti cu pompa de Excelenta sa in Iran.......

Lasati gogonelele pentru topicul dedicat gatitului si nu le introduceti aici, va rog! Evreii primiti de excelenta sa, presedintele Ahmadinejad reprezinta organizatia Neturei Karta, Orthodox Jews United against Zionism, organizatie care este impotriva sionismului.

#4 Useril este offline   nargis 

• Advanced Member
  • Postari: 1513
  • Inregistrat: 18-June 09
  • Interests:Metafizica, teologie comparata, filosofie, biologie.

Posted 09 October 2009 - 08:04 PM

http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=10823...ionid=351020202

#5 Useril este offline   sharon 

Posted 12 October 2009 - 09:41 AM

d-na Narqis.....
Vedeti Dv, noi (adica eu si Dv ) avem o pozitie privelegiata,de aceea stam la calculator toata ziua si cautam articole si filmulete sa ne sustina ideile....
Stam in tari civilizate,ne bucuram de servicii de sanatate bune,de educatie scolara buna pentru copii,ne bucuram de servicii de sanatate bune, de pensii suficiente ca sa traim batranetile in conditii bune......
Si asta fara sa fi facut cine stie ce pentru statul in care ne-am mutat.
Am luat ce am gasit facut de altii...

Diferenta intre noi este ca eu daca ies din casa sunt printre ai mei, iar daca trec prin Yafo,Ramle sau Lood,Haifa sau Askelon (nume de orase israeliene) vad in fata evrei si arabi,merg la treburile lor,la cafenea, la munca rugandu-se pe covoras, sau la distractie si ca ei si eu.

Dv daca iesiti afara, vedeti o alta lume, pe care nu o iubiti,o lume deferita,care nu se imbraca in negru.
Ati vrea sa fie asa, dar e cam greu deocamdata....

Cum va spuneam nu toate "practicantele" si "practicantii" care au trecut la Islam in 3 minute dupa ce au citit ceva ce nu au inteles- ajung datorita sotilor in America sau Anglia,nu toate fetele gasesc doctori,avocati sau afaceristi veniti prin Romania si sa se casatoreasca -printre altele.
Nu toti si nu toate se bucura de avantajele "societatii putrede capitaliste"
Nu toti si nu toate au calculator si permisiunea sa il foloseasca,nu au leptop-uri de la Fundatie,Asociatie sau cadou de la sot.

Este usor sa persiflezi in dreapta si in stanga,este usor sa aduni materiale si articole cu o singura parere din sitet-uri de stiri Iraniene.
Asa asi putea sa fac si eu dar nu ma cobor aici,scriu doar ce vad eu si numai parerile mele.

Este usor sa judeci pe altii,fara a-i cunoaste si fara a dori macar sa ii cunosti....
O mama indoliata este o mama care ii plange sufletul,indiferent de culoare,religie si loc

Sigur ca mai greu este ca iei calea cea spinoasa a greutatilor,mai greu este sa te hotarasti sa pleci din Romania in Afganistan,in Libia,Somalia,Yemen,Arabia Saudita,Iran Irak ,Pakistan unde sunt intre 96 si 100 % musulmani si unde cu adevarat poti sa te adapi la izvoarele islamice curate si nemurdarite de obiceiuri occidentale,de shoping si de coafor,de intalniri la o cafea sau de plecari in concedii,de practicarea sportului......

Cand am sa vad scriind aici pe forum o fata din aceste tari scriind povestea ei,atunci am sa citesc serios si ce scriti dv...
Deocamdata va consider o oportunista,o persoana care are destul timp liber sa puna si gogonele si varza acra pentru sarmale...
va stau la dispozitie cu noi retete...

Stiu...o sa spuneti,fiecare cu norocul lui....
De acord,dar atunci ganditi-va ca norocul nu vine din cer,vine din America,din Anglia si Franta......

#6 Useril este offline   sharon 

Posted 12 October 2009 - 09:56 AM

D-na Hooda.....

Dv iubiti Palestina si palestinienii...
Destinul vi i-a scos in cale si sunteti alaturi de ei.
Mai mult,ati trait aici,ati suferit si poate o sa mai veniti.
Eu sunt aici de 25 de ani si cunosc cateva lucruri.
Daca vom scrie obiectiv,daca vom scrie corect despre ce se intampla aici...
Daca eu am ca spun ca este o rusine si o fapta josnica sa intri la 2 noaptea in casa unei familii palestiniene cu copii care dorm ca sa cauti nu stiu ce terorist,cand spargi mobila si sperii -inutil- o familie si asa traumatizata,cand eu am sa scriu despre ce s-a furat din unele case sau ppravali din Liban de catre soldati israelieni,stiri ajunse la televiziunea israeliana,cand eu voi spune cat mai obiectiv ceea ce se intampla aici,iar Dv la fel,veti spune cati copii sunt la tratamente in spitalele isrealiene,cati palestinieni au primit ajutor si despagubiri...

Daca noi vom face asta serios si cu responsabilitate,cei ce citesc acest forum-si nu sunt putini- vor intelege mai bine complexitatea problemei,vor intelege greutatea impasului la care s-a ajuns,vor intelege mai bine ca numai dialogul si respectul reciproc,pot invinge dificultatile.

A aduna articole de ici de colo sau citate pentru a ilustra cat de negru este celalat -e cel mai simplu lucru....
Dar la ce ajuta...??
Numai la cresterea urii,a dorintei de razbunare,etc....etc

Iata Armenia si Turcia....

Nu se iubesc,nu se vor iubi,dar ratiunea a invins ...

S-a strans o mana,asta nu se sterge usor....

Este un bun exemplu pentru tineri,care nu il mai vad pe celalalt incornorat,band sange ....

#7 Useril este offline   umm3banat 

• Advanced Member
  • Postari: 3735
  • Inregistrat: 02-September 07

Posted 12 October 2009 - 10:27 AM

Vezi postareasharon, la Oct 12 2009, 07:56 AM, a spus:

D-na Hooda.....

Dv iubiti Palestina si palestinienii...
Destinul vi i-a scos in cale si sunteti alaturi de ei.
Mai mult,ati trait aici,ati suferit si poate o sa mai veniti.
Eu sunt aici de 25 de ani si cunosc cateva lucruri.
Daca vom scrie obiectiv,daca vom scrie corect despre ce se intampla aici...
Daca eu am ca spun ca este o rusine si o fapta josnica sa intri la 2 noaptea in casa unei familii palestiniene cu copii care dorm ca sa cauti nu stiu ce terorist,cand spargi mobila si sperii -inutil- o familie si asa traumatizata,cand eu am sa scriu despre ce s-a furat din unele case sau ppravali din Liban de catre soldati israelieni,stiri ajunse la televiziunea israeliana,cand eu voi spune cat mai obiectiv ceea ce se intampla aici,iar Dv la fel,veti spune cati copii sunt la tratamente in spitalele isrealiene,cati palestinieni au primit ajutor si despagubiri...

Daca noi vom face asta serios si cu responsabilitate,cei ce citesc acest forum-si nu sunt putini- vor intelege mai bine complexitatea problemei,vor intelege greutatea impasului la care s-a ajuns,vor intelege mai bine ca numai dialogul si respectul reciproc,pot invinge dificultatile.

A aduna articole de ici de colo sau citate pentru a ilustra cat de negru este celalat -e cel mai simplu lucru....
Dar la ce ajuta...??
Numai la cresterea urii,a dorintei de razbunare,etc....etc

Iata Armenia si Turcia....

Nu se iubesc,nu se vor iubi,dar ratiunea a invins ...

S-a strans o mana,asta nu se sterge usor....

Este un bun exemplu pentru tineri,care nu il mai vad pe celalalt incornorat,band sange ....

D-le Sharon intr-o zi ma voi reintoarce in Palestina, inshallah, nu stiu cand se va intampla acest lucru, dar stiu sigur ca ma voi reintoarce. Palestina este a doua mea tara, sunt mama a trei cetatene palestiniene, acest lucru implica o mare responsabilitate. A spune adevarul este o datorie pentru fiecare musulman, pentru fiecare fiinta umana in general. Adevarul trebuie spus indiferent de cat de incomod este, indiferent de cat de mult raneste. Un lucru vazut la distanta nu e perceput la fel ca unul vazut de aproape. Nu intelege detaliile conflictului israeliano- palestinian decat acela care l-a trait pe propria lui piele si care odata ajuns in zona descopera ca exista si o alta latura pe care nu o constientizezi citind stirile despre el. Sa lamurim un lucru , sunt pro palestiniana, non- violenta, pacifista, de cate ori postez ceva despre evenimentele din Palestina nu o fac pentru a sadi semintele urii si ale conflictelor. Vreau ca oamenii sa inteleaga ce se intampla acolo. Multi care nu au fost nici in Gaza, nici in Israel isi imagineaza ca intre cele doua popoare exista doar ura. E un stereotip, un neadevar. In piepturile unor evrei bat inimi palestiniene, unii palestinieni traiesc astazi datorita tratamentului primit in spitalele israelieni, exista traduceri din literatura araba in ebraica si din ebraica in limba araba. Cu multi ani in urma pe un forum am deschis un topic numit ,, Din dragoste pentru Palestina,, unde o evreica care traia in Europa m-a atacat sistematic. In urma cu o luna mi-a cerut permisiunea sa ma adauge in lista ei si si-a cerut iertare pentru toate insultele pe care mi le-a spus atunic. De 3 ani e in Israel si a inteles ca eu nu am mistificat adevarul. Am fost foarte miscata de acest lucru. Nu mi-a venit sa cred ca e posibil asa ceva. Islamul ne-a invatat sa fin toleranti, sa nu fin rasisti, sper ca inca va mai reamintiti de relatarea in care profetul Muhammad pacea si binecuvantarea fie asupra lui! s-a ridicat in picioare cand a trecut cortegiul funerar al unui evreu. Un soldat israelian va fi tratat conform statului sau, un antipalestinian feroce trebuie tratat conform atitudinii sale, dar un om evreu care vine spre un musulman cu ganduri pasnice si cu respect trebuie tratat omeneste. Eu asa am inteles ca ar trebui sa procedez. Ura nu duce spre dialog, nu convinge. Realitatea nu poate fi ascunsa de nimic pentru ca intr-o zi ea va deveni vizibila pentru toti. Am trei copii in Gaza, traiesc sub teroare de ani de zile, am stiut ca va fi asa din ziua in care m-am casatorit cu tatal lor, am realizat ca imi asum un mare risc devenind sotie a unui palestinian. Un risc deoarece urma sa locuiesc intr-o zona de conflict dar si o onoare in acelasi timp, pentru ca Palestina ocupa un onorabil loc 56 intre natiunile lumii, in ceea ce priveste rata alfabetizarii. .
Nu imi plac jumatatile de masura ciorile vopsite si mascaricii.

#8 Useril este offline   sharon 

Posted 12 October 2009 - 10:35 AM

Vezi postareaHooda, la Oct 12 2009, 11:27 AM, a spus:

[size=2][color="#008000"][b] sunt mama a trei cetatene palestiniene, acest lucru implica o mare responsabilitate. A spune adevarul este o datorie pentru fiecare musulman, pentru fiecare fiinta umana in general. Adevarul trebuie spus indiferent de cat de incomod este, indiferent de cat de mult raneste. Un lucru vazut la distanta nu e perceput la fel ca unul vazut de aproape. Nu intelege detaliile conflictului israeliano- palestinian decat acela care l-a trait pe propria lui piele si care odata ajuns in zona descopera ca exista si o alta latura pe care nu o constientizezi citind stirile despre el. Sa lamurim un lucru ,

Va asigur de respectul meu,va doresc ca cele 3 comori sa creasca in liniste,sa aiba un viitor bun si noroc in viata...
Noroc....
Caci aici puterea noastra de parinti se termina...
Le putem da conditii,ingrijire si caldura sufleteasca ,noroc insa nu putem....

#9 Useril este offline   lara 

• Advanced Member
  • PipPipPipPip
  • Grup: Surori
  • Postari: 3049
  • Inregistrat: 01-August 09

Posted 12 October 2009 - 10:49 AM

Vezi postareaHooda, la Oct 12 2009, 11:27 AM, a spus:

D-le Sharon intr-o zi ma voi reintoarce in Palestina, inshallah, nu stiu cand se va intampla acest lucru, dar stiu sigur ca ma voi reintoarce. Palestina este a doua mea tara, sunt mama a trei cetatene palestiniene, acest lucru implica o mare responsabilitate. A spune adevarul este o datorie pentru fiecare musulman, pentru fiecare fiinta umana in general. Adevarul trebuie spus indiferent de cat de incomod este, indiferent de cat de mult raneste. Un lucru vazut la distanta nu e perceput la fel ca unul vazut de aproape. Nu intelege detaliile conflictului israeliano- palestinian decat acela care l-a trait pe propria lui piele si care odata ajuns in zona descopera ca exista si o alta latura pe care nu o constientizezi citind stirile despre el. Sa lamurim un lucru , sunt pro palestiniana, non- violenta, pacifista, de cate ori postez ceva despre evenimentele din Palestina nu o fac pentru a sadi semintele urii si ale conflictelor. Vreau ca oamenii sa inteleaga ce se intampla acolo. Multi care nu au fost nici in Gaza, nici in Israel isi imagineaza ca intre cele doua popoare exista doar ura. E un stereotip, un neadevar. In piepturile unor evrei bat inimi palestiniene, unii palestinieni traiesc astazi datorita tratamentului primit in spitalele israelieni, exista traduceri din literatura araba in ebraica si din ebraica in limba araba. Cu multi ani in urma pe un forum am deschis un topic numit ,, Din dragoste pentru Palestina,, unde o evreica care traia in Europa m-a atacat sistematic. In urma cu o luna mi-a cerut permisiunea sa ma adauge in lista ei si si-a cerut iertare pentru toate insultele pe care mi le-a spus atunic. De 3 ani e in Israel si a inteles ca eu nu am mistificat adevarul. Am fost foarte miscata de acest lucru. Nu mi-a venit sa cred ca e posibil asa ceva. Islamul ne-a invatat sa fin toleranti, sa nu fin rasisti, sper ca inca va mai reamintiti de relatarea in care profetul Muhammad pacea si binecuvantarea fie asupra lui! s-a ridicat in picioare cand a trecut cortegiul funerar al unui evreu. Un soldat israelian va fi tratat conform statului sau, un antipalestinian feroce trebuie tratat conform atitudinii sale, dar un om evreu care vine spre un musulman cu ganduri pasnice si cu respect trebuie tratat omeneste. Eu asa am inteles ca ar trebui sa procedez. Ura nu duce spre dialog, nu convinge. Realitatea nu poate fi ascunsa de nimic pentru ca intr-o zi ea va deveni vizibila pentru toti. Am trei copii in Gaza, traiesc sub teroare de ani de zile, am stiut ca va fi asa din ziua in care m-am casatorit cu tatal lor, am realizat ca imi asum un mare risc devenind sotie a unui palestinian. Un risc deoarece urma sa locuiesc intr-o zona de conflict dar si o onoare in acelasi timp, pentru ca Palestina ocupa un onorabil loc 56 intre natiunile lumii, in ceea ce priveste rata alfabetizarii. .

fie ca Allah sa ii intareasca pe toti cei care sufera, sa ne dea intelepciune in a judeca clar, sa deschida sufletele si sa lumineze mintile atit celor de la 'butoanele' de conducere, cit si celor multi de pe strazi, sa ne faca sa intelegem si ajutam mai mult, ca proces continuu, nu doar momentan, ameeeeeen
"Cheama la calea Domnului tau cu intelepciune si buna indeminare si discuta cu ei cum e mai frumos"
(Quran, traducerea sensurilor 16:125)

#10 Useril este offline   moonasdm 

• Advanced Member
  • Vezi galerie
  • Postari: 2284
  • Inregistrat: 22-February 08

Posted 11 January 2011 - 09:39 AM

condamnarea internaţională in urma demolarii unui hotel istoric īn Ierusalim de catre Armata Israeliana,,,

إدانات دوليَّة لهدم الاحتلال فندقًا تاريخيًّا في القدس

http://www.alaqsavoice.ps/images/larg/7718.jpg
اللهم أغفر لي
وللمسلمين والمسلمات
والمؤمنين والمؤمنات
الأحياء منهم والأموات
إلى يوم الدين

#11 Useril este offline   Sevinci 

• Femeia Musulmana
  • Grup: Moderator - Stiri
  • Postari: 2359
  • Inregistrat: 11-November 07

Posted 16 January 2011 - 09:19 PM

In Ierusalim (de Est) continuă scandalul declanşat de demolarea unui hotel dintr-un cartier cu populaţie predominant palestiniană.

Clădirea a fost construita în anii '30 de către fostul muftiu al Ierusalimului Hajj El-Emin el-Husseini şi ulterior a fost cumpărată de un milionar american evreu care a decis să construiască acum 20 de apartamente pentru familii de evrei religioşi.

Uniunea Europeană, Statele Unite, Egiptul şi Iordania au criticat Israelul pentru demolarea hotelului din Ierusalimul de Est, iar acum descendenţii muftiului încearcă să blocheze proiectul unor noi construcţii.

Descendenţii Muftiului El-Husseini nu recunosc tranzacţia făcută în anii '80, prin care milionarul american evreu Irwin Moscovici ar fi achiziţionat terenul.

Israelul a respins categoric criticile şefei diplomaţiei europene, Catherine Ashton, în urma demolării clădirii din Ierusalimul de est.

Pe un site israelian am citit:

Negociatorul şef al OEP Saeb Erekat a chelalait astfel: “Atat timp cat acest guvern continua cu asezarile si se comporta precum in cazul demolarii Hotelului Shepherd, nu va mai fi loc de negocieri.”

Erekat a acuzat Israel in mod idiotesc de derulare a unei politici de epurare etnica impotriva arabilor din Ierusalim.

“Israelul demoleaza cladirile palestiniene una cate una pentru a realiza epurarea etnica din Ierusalim de locuitorii ei palestinieni, cultura si istoria palestiniana." a mai adaugat el. "Israelul vizeaza Ierusalimul de est in general si Sheikh Jarrah in special printr-o campanie cumplita de eliminarea rezidentilor palestinieni din casele lor si inlocuirea lor cu asezari evreiesti."

Erekat afirma ca asemenea actiuni, care sunt in mod indubitabil ilegale, sunt destinate sa compromita solutia existentei celor doua state si dialogurile de pace.

Danny Luria, purtatorul de cuvant al Ateret Cohanim a spus “E magnific, e pur si simplu minunat" privind praful ce se ridica din actiunile de demolare ale buldozerelor si impartind pamflete privitoare la asa zisa legatura dintre Hajj AL-Amin AL-Husseini si nazisti.

“Call it poetic justice, call it historic justice, this is something special... The symbolism of destruction of the house of a Nazi is rather unique,” Luria said.

The PA-appointed mufti of Jerusalem, Sheikh Muhammad Ahmad Hussein, said that the demolition of the historic hotel was in the context of Israel’s “arbitrary actions to Judaize Jerusalem and wipe out its Arab and Islamic character.”

Earlier, PA negotiator Nabil Shaath said Prime Minister Binyamin Netanyahu did not want peace.

“Netanyahu is a dangerous man,” Shaath said. “He doesn’t want peace and stability in the region. He doesn’t want the Palestinians to have their own independent state.”

Obama first condemned the Shepherd Hotel project in July 2009, followed by similar complaints from Britain, France, Germany, Sweden and Russia.

The British Embassy condemned the demolition anew on Sunday.

“The British government reaffirms its strong, long-standing opposition to the creation of this new illegal settlement in occupied east Jerusalem and condemns today’s demolition in Sheikh Jarrah. The establishment and expansion of settlements in the occupied Palestinian territories are illegal,” said Alistair Burt, minister for the Middle East and South Asia.

“This latest settlement activity does not help – on the contrary, it raises tensions unnecessarily.”

The British Consulate in east Jerusalem is next to the Shepherd Hotel property.

Catherine Ashton, the European Union’s foreign policy chief, said, “I strongly condemn this morning’s demolition of the Shepherd Hotel and the planned construction of a new illegal settlement. I reiterate that settlements are illegal under international law, undermine trust between the parties and constitute an obstacle to peace.” -JPOST

Attached File(s)

Trimisul lui Allah (sallAllahu aleyhi wa sellem) a spus:
"Uniti-va! Cu siguranta ajutorul lui Allah este cu cei uniti!"

www.femeiamusulmana.blogspot.com

Share this topic:

Pagina 1 din 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Page Rank
Checker